Na Paráde 2017 bolo aj tento rok parádne


Paráda – paralympijský deň pre malých a veľkých

Pripomenúť si úspechy slovenských paralympionikov v Riu a ponúknuť plné priehrštie zábavy návštevníkom rekreačného areálu Zelená voda pri Novom meste nad Váhom bolo hlavným cieľom už 8.ročníka podujatia Slovenského paralympijského výboru Paráda – paralympijský deň pre malých aj veľkých. Súčasťou programu bol aj krst novej publikácie a DVD s názvom Rio.

Na medailistov z PH v Riu 2016 sa prišlo pozrieť približne 2500 návštevníkov. Tohtoročné podujatie si užilo vyše 800 detí, ktoré sa zúčastnili spolu so športovcami rôznych súťaží. “ Čas je veľká vzácnosť a ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodli prísť a venovať svoj čas slovenským paralympionikom a svojím deťom. Sme radi, že každý rok sa teší veľkej obľube, deti sa stretnú s našimi športovcami, vidia zblízka športy, ktoré inak sledujú len v televízii. Aj pre nás športovcov sú to vzácne chvíle a tento rok si to, tak ako po minulé roky, opäť užívame,” dodal úspešný paralympionik a šéf SPV Ján Riapoš.

Ani tento rok na Paráde nechýbala spoločnosť IMPA Bratislava s vozidlami ŠKODA a ukážkou úpravy vozidla na ručné riadenie. Stánok IMPA – ŠKODA Handy ZŤP priniesol návštevníkom nielen modely ŠKODA – Fabia, Yeti a Kodiaq, prezentáciu možností úprav vozidiel pre hendikepovaných motoristov, ale aj súťaže pre deti aj dospelých so zaujímavými odmenami.

Mám rada takéto akcie, kde sa stretávame s fanúšikmi a môžeme im priblížiť naše športy. Je vždy veľmi milé ich sledovať, ako so zanietením počúvajú, nechajú si vysvetliť aj ten najmenší detail a naozaj ich to úprimne zaujíma. Stále tvrdím, že my športovci sme tu práve pre tieto deti, našich fanúšikov a preto sem rada chodím,” uviedla Veronika Vadovičová, držiteľka 4 paralympijských kovov…

Každoročne sa zúčastňujeme tohto skvelého projektu. ĎAKUJEME, že môžeme byť jeho súčasťou!

Slovenský paralympijský výbor >>> www.spv.sk / Paráda

Všetky informácie o aktivitách našich centier ŠKODA Handy ZŤP – IMPA nájdete na našom facebooku. Staňte sa aj Vy našim fanúšikom :- )

AUTO PRE ZŤP – facebook >>>